БУБА, Левски и Черно море започнаха с победи във финалите за момчета (14)

18-06-2013 17:24

БУБА баскетбол, Левски и Черно море Порт Варна започнаха успешно участието си на финалите за момчета до 14 години, които стартираха днес в зала „Универсиада” в София. Отборите постигнаха първи победи в група В на първенството.

В първия мач категорична победа с 85-46 над Рилски спортист записа отборът на БУБА баскетбол. Още през първата част тимът натрупа разлика от 13 точки, а на почивката тя вече бе 30, като до края се увеличи още. Ангел Димитров вкара 26 точки и овладя 8 борби за победителите, а 16 наниза Виктор Онудиуе. За Рилски 15 вкара Калоян Стоянов.

Втората среща бе софийско дерби между Левски и Овергаз HomeLine, спечелено от „сините” със 76-66. Левски изигра страхотни минути в края на първото полувреме и на почивката имаше преднина от 6 точки. В средата на третата част резултатът беше равен, но Левски завърши и тази част силно и поведе с 5. Серия от 11-2 за „сините” в началото на решителните 10 минути направи преднината им 14 точки, но съперникът отвърна с 10-0, за да я намали на 4. „Сините” обаче бяха безпогрешни от наказателната линия до края и взеха победата. Лъчезар Димитров изигра страхотен мач за победителите и ги изведе до успеха с 41 точки и 10 борби. 11 и 6 борби добави Борис Петров. За Овергаз 27 точки и 11 борби записа Пламен Личев, а с 12 плюс 8 се отчете Александър Ангелов.

В третия мач от групата Черно море Порт Варна надви Чавдар Троян със 77-68, след като започна силно и поведе с 8 точки след първата част и поддържаше преднина до края. На моменти тя падаше до 4-5 точки или се увеличаваше до 13-14, а варненци удържаха победата. Траян Андонов вкара 30 точки и добави 6 борби за варненци, а със 17 и 13 завърши Мартин Георгиев. За Чавдар 19 точки вкара Даниел Петков, а 15 добави Мирослав Славков.

Мачовете в групата утре са: БУБА - Овергаз, Черно море - Рилски спортист и Левски - Чавдар Троян.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (14) - БУБА БАСКЕТБОЛ (14)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ОВЕРГАЗ (14) - ЛЕВСКИ (14)