БУБА не се спря и пред Черно море при 14-годишните

(сн. BGbasket.com)
20-06-2013 11:29

Отборът на БУБА баскетбол записа трети пореден успех на държавното първенство за момчета до 14 години. В двубой от група В тимът срещна Черно море Порт Варна и нанесе първа загуба на съперника побеждавайки със 77-49. Така БУБА е начело в класирането с баланс 3-0, а "моряците" вече са с 2-1. Утре тимът от София среща Чавдар Троян, а този от Варна играе с Левски.

БУБА започна по-добре при първите петици и след четири минути вече водеше с 10 точки. Тимът запази преднината си до края на първата част, но втората започна със серия от 7-0 за варненци е те се доближиха на 2 точки. Малко след това разликата бе 3, но БУБА отговори със серия от 11-3 за край на полувремето и дръпна с 11 точки. Мачът окончателно се реши в третата част, когато със серия от 13-2 преднината стигна 24 точки и до края БУБА нямаше проблеми.

Предимството на играчите на БУБА бе в подкошието, където имаха 36 точки срещу 16 за варненци.

Най-резултатен за супеха стана Пламен Василев с 18 точки. Ангел Димитров вкара 17, а Владиян Аврамов се отчете с 11 и 7 борби.

За варненци Траян Андонов вкара 16 точки, а Симеон Георгиев добави 12.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА (14) - БУБА БАСКЕТБОЛ (14)