Овергаз (14) надви Рилски спортист за първа победа на финалите

(сн. BGbasket.com)
21-06-2013 15:47

Овергаз HomeLine записа първата си победа в група В на държавното първенство за момчета до 14 години в София. Отборът се наложи над Рилски спортист с 67-58 в мач, противопоставящ последните два отбора във временното класиране. До момента Овергаз има победа и три загуби, а Рилски – четири поражения. Утре столичани срещат Черно море Порт Варна, а самоковци – Чавдар Троян.

Овергаз започна мача със серия от 9-0, но до края на първата четвърт съперникът постепенно намали разликата до 3 точки. В средата на втората част столичани отново поведоха с 9, но и този път Рилски успя да се приближи на 3 точки за 30-33 на почивката. Равностойна трета четвърт, преминала през обрати, доведе до равенство след нея – 50-50. Силна серия от 9-0 в полза на Овергаз реши мача, тъй като с нея отборът се откъсна на 13 точки напред, а до края нямаше време за обрат.

Пламен Личев изигра страхотен мач за победителите и записа дабъл дабъл от 29 точки и 15 борби. Марио Мирчев също завърши с дабъл дабъл – 13 плюс 10. За Рилски 16 точки вкара Христо Василев, а с 15 се отчете Христо Аргилов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ОВЕРГАЗ HOMELINE (14) - РИЛСКИ СПОРТИСТ (14)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)