Черно море (14) е на финал след здрав сблъсък с Етър 49 (видео)

(сн. BGbasket.com)
23-06-2013 18:42

Черно море Порт Варна ще играе финал при момчетата до 14 години, след като победи Етър 49 с 87-78 в много интересен полуфинал. Така варненци сложиха край на победната серия на съперника си и утре ще се изправят срещу победителя от мача БУБА баскетболАкадемик София за титлата. Тимът от Велико Търново пък ще срещне загубилия за бронза, а и двата мача ще бъдат излъчени на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Още от началото играта беше доста равностойна, а през цялото първо полувреме варненци имаха минимална преднина. На почивката те бяха със 7 точки напред, а след добра трета четвърт за Етър разликата падна само на 2. Последните 10 минути започнаха с игра кош за кош, а отборите водеха ожесточена борба за надмощие. Серия от 8-0 в средата на частта направи преднината им двуцифрена, а Траян Андонов бе неудържим за варненци. До края разликата на падна под 6 точки и Черно море се класира на финал.

Над всички за победителите с 39 точки и 9 борби бе Траян Андонов, а 13 плюс 7 борби и 5 асистенции добави Симеон Георгиев. Цели 23 борби хвана Димитър Радев, който добави и 7 точки. За Етър 18 точки записа Румен Христов, а с по 16 завършиха Стефан Караиванов и Евгени Василев (13 борби).

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЕТЪР 49 (14) - ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА (14)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)