БУБА баскетбол е шампион на България за момчета (14)

(сн. BGbasket.com)
24-06-2013 17:26

БУБА баскетбол е новият шампион на България за момчета до 14 години. Баскетболистите на Мануел Марков и Емилия Кръстева победиха Черно море Порт Варна с 69-52 във финала пред около 400 зрители в столичната зала „Универсиада”. Така във втория си пореден финал при 14-годишните БУБА стана шампион с един от най-силните си набори, който взе титлата за момчета (12) преди две години. За варненската школа това е втори медал за сезона, след титлата при юношите.

Първата част тръгна кош за кош, а страхотно за варненци започна Траян Андонов, който вкара първите 16 точки за тима. В този Черно море водеше с 6 точки, а до края на частта запази предимство. Първите 8 точки от втората част бяха за БУБА и тимът обърна, като държеше водачеството почти до почивката. 27 секунди преди нея Марин Петров отбеляза и така след 20 минути игра "моряците" имаха аванс от 1 точка.

Първите минути след почивката бяха равностойни, но БУБА започна голяма точкова серия, която стана 16-4 малко преди края на третата част, а Траян Андонов намали разликата на 6 точки след 30 минути игра. Варненци се опитваха да се държат в мача, но серия от 10-0 в първата половина на решителната част реши мача, след като резултатът стана 64-49. Стабилната разлика се запази до края и БУБА баскетбол триумфира.

Владиян Аврамов записа дабъл дабъл от 27 точки и 16 борби за победата на отбора си, а с 18 плюс 8 завърши Иван Алипиев. За Черно море Траян Андонов вкара 31 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА (14) - БУБА БАСКЕТБОЛ (14)