Рилски спортист спечели титлата при момичетата до 14 години

03-07-2013 17:49

Рилски спортист е новият шампион на България за момичета до 14 години. Домакинът на държавното първенство победи Асеновец 2005 с 37-34 във финала и триумфира в турнира. Това е втори комплект медали за женската част на клуба за сезона, след като 12-годишните момичета също станаха шампионки. Това бе трети пореден финал за Рилски спортист в тази възраст, а отборът е в тройката при 14-годишните момичета за шеста поредна година.

Мачът започна с много силна серия на Асеновец 2005, като през първите 4 минути и половина резултатът стана 10-0. В рамките само на 56 секунди обаче домакините вкараха седем безответни точки, а след като не позволиха на съперника си да отбележи кош до края на първата част, се приближи само на точка за 9-10.