Септември 97 категоричен в А група за кадетки (видео)

14-12-2013 14:55

Тимът нанесе първо поражение на Рилски спортист

Категорична победа в петия си мач от първенството на А група за кадетки (16) записа отборът на Септември 97. Тимът бе домакин на единствения непобеден в група В отбор - Рилски спортист, и спечели с категоричното 90-72. Така Септември излезе начело в групата с 4 успеха и 1 поражение, докато Рилски е с баланс 3-1.

Домакините започнаха доста по-добре и на практика решаваща се оказа първата част. В нея септемврийки дръпнаха с двуцифрена разлика, а след края й водеха с 13 точки. На почивката преднината бе 12, но след 30 минути Септември вече бе напред с 18. Тимът контролираше събитията на терена и успя да задържи комфортния аванс, който натрупа в първите десет минути.

Най-резултатна за победитеките стана Ивона Илиева с 26 точки, а Александра Петрова вкара 25. За гостите от Самоков с 27 точки завърши Никол Николова.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА А ГРУПА ЗА КАДЕТКИ (16)

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ НА А ГРУПА ЗА КАДЕТКИ (16)