Пловдивският Академик разгроми варненския в Младежката лига

Академик Пловдив с успех у Варна (сн. Зюхтю Осман)
13-02-2014 16:25

Пловдивчани с убедителен успех като гости

Академик Пловдив записа разгромна победа във втория си пореден мач от Младежката лига във Варна. Тимът гостува на съименника си и спечели с категоричното 103-67. Така пловдивчани вече са с актив от 5 успеха и 3 поражения, докато варненци останаха единствени без победа и са с осем загуби.

Единствената равностойна част бе първата, но след нея гостите взеха превес. Във втората и третата четвърт пловдивчани натрупаха сериозен аванс, който им стигна за убедителна победа.

Гостите имаха предимство и при стрелбата от тройката и при точките в подкошието. Академик Пловдив бе 6 от 18 от тройката срещу 1/12 за домакините, а при точките под двата коша разликата бе доста сериозна - 72 срещу 38. И двата тима обаче направиха доста грешки - 31 домакините и 32 гостите.

Най-резултатен за победителите стана Васил Бачев с 22 точки, а с 15 приключи Николай Николов.

За варненци с 25 точки и 6 борби приключи Цветомир Куртев, а 12, но и 10 грешки имаше Явор Желев.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АКАДЕМИК ВАРНА (МЛАДЕЖИ) - АКАДЕМИК ПЛОВДИВ (МЛАДЕЖИ)