Трета поредна победа за Академик Пловдив в Младежката лига

28-02-2014 10:43

Академик Пловдив записа третата си поредна и общо седма победа за сезона в Младежката лига. Тимът победи Ахил като домакин с 99-81. До края на редовния сезон на пловдивчани им остават два мача – срещу Академик Варна и сблъсъка за второто място с Балкан. Ахил пък изигра всичките си мачове и е предпоследен в класирането с краен актив 2-10.

Отборите изиграха равностойно първо полувреме, а разликата в полза на Академик се натрупа след почивката. Тимът постепенно натрупа аванс, спечелвайки третата и четвъртата част съответно с 8 и 7 точки. За победителите Николай Николов регистрира 33 точки и 11 борби, а 18 наниза Стоян Грънчарски. За Ахил Христо Михайлов записа дабъл дабъл от 23 точки и 11 борби, а 16 отбеляза Иван Ненчев.

В отложен мач от 9-ия кръг Рилски спортист се справи безпроблемно с Академик Варна у дома с 94-66. Това бе последен мач за самоковци, които завършат пети с актив 4-8, а варненци все още нямат победа и са с 10 поражения. Домакините дръпнаха с двуцифрена преднина до почивката, а през второто полувреме продължиха да увеличават аванса си, за да стигнат до категоричната победа. За Рилски Александър Милов регистрира дабъл дабъл от 22 точки и 10 борби, а 18 плюс 7 добави Данаил Спасов. За Академик Явор Желев бе най-резултатен с 24 точки, а Константин Костадинов се включи с 16.

Академик Пловдив посреща Академик Варна от 13.00 часа днес. Последните два мача за редовния сезон ще се играят на 6-и март. В първия Чардафон Орловец посреща Академик Варна, а във втория и решителен за второто място Академик Пловдив ще бъде домакин на Балкан.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АКАДЕМИК ПЛОВДИВ (МЛАДЕЖИ) - АХИЛ (МЛАДЕЖИ)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (МЛАДЕЖИ) - АКАДЕМИК ВАРНА (МЛАДЕЖИ)