Академик Пловдив завършва втори в редовния сезон на Младежката лига

06-03-2014 18:04

Академик Пловдив завърши втори в редовния сезон на Младежката лига, след като в последния мач от заключителния 14-и кръг победи Балкан у дома с резултат 80-60. Така пловдивчани завършват с актив 9-3 след непобедения Черно море Порт Варна, а ботевградчани са с 8-4. Четвърти е отборът на Чардафон Орловец (7-5), пети – Рилски спортист (4-8), шести – Ахил (2-10) и седми – Академик Варна (0-12).

Домакините започнаха със серия от 7-0 и задържаха тази преднина до края на първата част. Те я удвоиха до почивката, но след почивката Балкан се мобилизира и се върна на 7 точки зад съперника. Академик обаче спечели категорично последния период и направи разликата категорична. За победителите 24 точки вкара Васил Бачев, 21 плюс 9 добави Николай Николов, а 14 плюс 14 регистрира Христо Господинов. За Балкан 21 отбеляза Ростислав Тончев, а 13 записа Радослав Кочев.

В другия мач от последния кръг днес Чардафон Орловец записа категорична победа над Академик Варна с 94-45 и остави съперника си без победа. Габровци се откъснаха напред още в началото, а на почивката разликата вече беше 34 точки. Чардафон спечели безпроблемно и следващите две части, за да направи разликата близо 50 точки. Ерик Димитров записа 27 точки и 9 борби за победителите, а 19 отбеляза Герасим Николов. За варненци Боян Тодоров завърши с 14 точки и 9 борби, а 10 вкара Цветомир Куртев.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АКАДЕМИК ПЛОВДИВ (МЛАДЕЖИ) - БАЛКАН (МЛАДЕЖИ)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧАРДАФОН ОРЛОВЕЦ (МЛАДЕЖИ) - АКАДЕМИК ВАРНА (МЛАДЕЖИ)