Дунав 8806 на победа от първото място в редовния сезон

(сн. Sportsimages.bg)
23-03-2014 19:58

Дунав 8806 победи Нефтохимик 2010 като домакин с 93-66 и е само на една победа от първото място в редовния сезон на НБЛ-жени. Днес баскетболистките на Георги Божков бяха категорични в успеха си, а при победа и в последния кръг срещу Хасково 2012, първата позиция ще бъде сигурна за тима. Бургазлийки пък ще гонят задължителна победа срещу Рилски спортист в последната си среща, за да си осигурят третото място и да избегнат неудобния съперник Хасково 2012 в плейофите.

Домакините бяха по-силният отбор още в първите минути на срещата, а след страхотен край на първата четвърт – 12-2 се откъснаха с 16 точки напред. Още в началото на втория период разликата стана повече от 20 точки и се запази до почивката. През третата четвърт русенки поведоха с 36 точки, а малко след това разликата падна под 30, но до края нямаше какво да се промени около изхода от мача – категорична победа за Дунав.

21 точки и 8 борби за победителките записа Кристина Сантяго, 18 отбеляза Виолина Кочева, а с 15 се отчете Радостина Димитрова.

За Нефтохимик 2010 по 13 точки вкараха Секуина Томас и Мария Желязкова, а 10 и 7 асистенции добави Лорън Бел.