ИУ Варна е шампион на мъжката А група

(сн. Зюхтю Осман)
23-03-2014 20:29

ИУ Варна си осигури първото място в мъжката А група три кръга преди края на сезона. Днес варненци се наложиха над Чавдар Троян у дома с 81-77 и след като до момента имат 16 победи и само една загуба, не могат да бъдат настигнати в останалите три кръга. Чавдар продължава борбата до четвъртата позиция, като до момента има 11 победи и 6 загуби – колкото и останалите два отбора – Академик Благоевград и Академик Пловдив, което означава, че борбата между тях до края ще бъде ожесточена.

Варненци трябваше да се потрудят доста за успеха, след като отборите си размениха по една добра част през първото полувреме, а след третата гостите бяха напред в резултата – 71-68. След няколко смени на водачеството и изравнявания се стигна до точка аванс в полза на Чавдар. В последните 5 минути от мача варненци не допуснаха точка на съперника и взеха победата. Николай Стоянов вкара 18 точки за победителите, 15 добави Станислав Цонков, а 11 записа Ивайло Касабов. За Чавдар 18 точки и 9 борби регистрира Любомир Лилов, а по 14 нанизаха Радослав Кочев и Тодор Колев.

Във втория мач днес Академик Благоевград записа ценна победа като гост на Академик Пловдив със 78-66. Така благоевградчани настигнаха днешния си съперник и Чавдар Троян с по 11-6 и трите тима тръгват с равен актив преди последните три кръга, в които ще стане ясно разпределението на сребърните и бронзовите медали.

След равностойна първа четвърт благоевградчани успяха да поведат с 5 точки през втората, а много силна за тях бе третата четвърт, в която направиха аванса си 14 точки. След 14-3 в полза на Академик Пловдив малко преди края разликата стана само 5 точки, но гостите удържаха победата. Никола Трайков записа 28 точки и по 7 борби и асистенции за победителите, 12 вкара Милен Захариев, а с 11 приключи Георги Бързаков. За плводивчани 21 точки отбеляза Васил Бачев, а дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби записа Христо Господинов.