Рилски спортист разби Спартак, но ще завърши шести

19-04-2014 19:14

Рилски спортист разби Спартак Плевен като домакин с 37 точки разлика – 104-67, но със сигурност ще остане шести в редовния сезон на ТЕСИ НБЛ. Самоковци трябваше да разчитат на победа на Черно море над Ямбол, за да имат шанс за петото място при победа над Лукойл в последния кръг. След като варненци загубиха, Рилецо завършва шести, а Ямбол пети в класирането преди плейофите. Плевенчани пък са сигурни за седмата позиция, а мачовете на отборите в последния кръг ще бъдат по-скоро контролни преди началото на елиминациите. В тях Рилски спортист гостува на Лукойл Академик, а Спартак Плевен посреща Черно море Порт Варна.

Още в първите минути домакините поведоха и поддържаха преднина от 5-7 точки, а в края на първата част тя за първи път в срещата стана двуцифрена. Самоковци не погледнаха назад до края, като през следващите 10 минути направиха аванса си цели 22 точки. Към края на третия период те се откъснаха на близо 30 напред, а през последната част остана отборите просто да оформят крайния резултат, след като победителят отдавна беше ясен.

Самоковци доминираха в борбата под коша с 46-27 и имаха доста по-добра успеваемост в стрелбата както за три точки – 50% (10/20) срещу 24% (5/21), така и общо от игра – 57% срещу 39%. Те вкараха 58 срещу 20 точки в подкошието и си подадоха два пъти повече асистенции.

Върнън Тейлър вкара 20 точки и овладя 6 борби за победителите, 15 плюс 12 записа Шон Барнет, а 14 и 6 регистрира Еван Равънел.

За плевенчани 16 точки и 8 борби регистрира Симеон Ценов, а по 14 отбелязаха Цветослав Острев и Росен Софрониев.