Академик Благоевград с втори комплект бронзови медали за сезона

23-04-2014 17:51

Академик Благоевград завърши на трето място в турнира Купа БФБ, след като победи Академик Пловдив с 83-72 в малкия финал. Това е вторият комплект бронзови медали за баскетболистите на Божидар Гьорев, които завършиха трети и в първенството на А група. Пловдивчани за втори път останаха извън челната тройка. Това беше последният мач на отборите за този сезон.

Благоевградчани започнаха мача добре и водеха през цялата първа част, но съперникът не позволи откъсване и беше само на точка зад тях в края й. Малко преди почивката Академик Пловдив изравни, а до паузата поведе с 5 точки за 46-41. След много оспорвани минути след подновяването на играта Академик Благоевград записа серия от 9-2 в края на третия период и си осигури 7 точки аванс преди решителната част. Пловдивчани не се бяха отказали и се приближиха само на 2 точки при оставащи4 минути, но в оставащото време тимът от Благоевград записа 9 безответни точки, за да заслужи победата.

Никола Трайков записа 24 точки, 8 борби и 6 асистенции за победата, а 23 вкара Милен Захариев. С 13 точки и 15 борби пък завърши Иван Крайков.

За пловдивчани 23 точки отбеляза Илиян Ставрев, 13 плюс 7 борби регистрира Николай Николов, а 12 вкара Илко Нанев.