Левски удари Дунав 8806 насред Русе за 1-0 във финалната серия

(сн. Sportsimages.bg)
23-04-2014 19:42

Левски победи Дунав 8806 със 79-68 в първия мач от финалната серия при жените и отне домакинското предимство на действащия шампион. „Сините” изиграха силен мач в зала „Дунав”, като страхотна трета част бе в основата на ценната победа за тима. Втората среща е утре от 18.00 часа отново в Русе, а третият и евентуален четвърти мач са в София, което дава домакинско предимство на Левски.

След няколко смени на водачеството в първите 5 минути, Левски успя да задържи малка преднина до края на първата четвърт за 22-17. В началото на втория период гостите се откъснаха на 11 точки, но русенки успяха да се приближат само на 2 на почивката. Изключително значение за изхода на мача имаше третата четвърт, през която Левски бе по-добрият отбор и натрупа сериозен аванс от 12 точки. „Сините” съумяха да запазят аванса си до края и да вземат така ценната победа.

Левски спечели борбата под коша с 30-22 и предизвика 19 грешки на съперника си, извършвайки 14. „Сините” отнеха 14 топки срещу 5, вкараха 14-0 точки от втори шанс, 25-7 след противникови грешки и 52-30 в подкошието.

Шарел Алън завърши с 21 точки и 8 борби за победителките, 20 отбеляза Ралица Нанева, а 16 и 6 борби записа Наташа Попович.

За Дунав с по 14 точки завършиха Радостина Димитрова и Шанте Еванс, а по 11 записаха Кристина Сантяго (8 борби) и Зорница Костова (10 асистенции).