Олимпиакос взе второто си домакинство

24-04-2014 01:20

Шампионът ще има шанс да продължи битката за короната си и в Мадрид

Олимпиакос защити честта си и спечели второто си домакинство на Реал Мадрид със 71-62. Така защитаващият титлата си гръцки колос изравни серията в четвъртфиналите на Евролигата до 2-2 и ще има шанс да се бори за участие във финалната четворка в последния мач в Мадрид в петък.

Среащата бе напрегната и равностойна и в началото на последната четвърт резултатът бе 49-49, но Браянт Дънстън се разигра и с 6 поредни точки осигури аванс на домакините, а Мат Лойески затвърди с добра стрелба от тройката предимството на Олимпиакос в този мач.

Дънстън завърши с 13 точки, с колкото се отличи и Лойески. Американецът добаи и 9 борби. Василис Спанулис допринесе с 12 точки 7 борби за успеха, а Йоргос Принтезис и Вангелос Манцарис вкараха по 10.

Руди Фернандез бе лидер за Реал с 18 точки и 8 борби, а Тремел Дарден вкара 10 точки.