Отново феноменален Олдридж и Портланд с втора победа над Хюстън

(AP photo)
24-04-2014 09:40

Блейзърс спечелиха и двете си гостувания и са със златен шанс да продължат напред

ЛаМаркъс Олдридж завърши с 43 точки, Деймиън Лилард вкара шест решителни наказателни удара в края, а Портланд ТрейлБлейзърс победи за втори пореден път като гост Хюстън Рокетс, този път със 112-105. Така Пионерите поведоха убедително серията и могат да я завършат още у дома в следващите два мача.

Олдридж стана първият играч след ЛеБрон Джеймс през 2009 година с повече от 40 точки в два поредни мача от плейофите. Преди дни в първата среща той отбеляза 46, а в тази още до края на третата част имаше 39.

Джеймс Хардън вкара тройка около 30 секуни преди края и намали изоставането на домакините на само три точки, но Лилард не трепна от наказателната линия и подпечата успеха на своя тим.

За домакините Дуайт Хауард бе неудържим преди почивката, когато вкара 25 точки, но завърши общо с 32. Хардън пък се отчете с 18 при стрелба 6 от 19, след като обеща по-добро представяне от мач №1, когато пропусна 20 изстрела.