Академик Пловдив е новият шампион в Младежката лига

29-04-2014 20:50

Пловдивчани наказаха Черно море във финала, Митко Димитров с 30 точки

Академик Пловдив е новият шампион в Младежката лига. На финала на турнира в Пловдив, тимът на домакините победи Черно море Порт Варна със 71-67.

Първото полувреме бе абсолютно равностойно и завърши така. Малко след началото на третата част Академик направи серия от 12-2 и така дръпна с 9 точки. До края на частта тимът запази преднината си и я поддържаше в последната четвърт. По средата й варненци намалиха на 3 точки, но веднага Васил Бачев върна тройка, а след още няколко атаки разликата се вдигна до 10 точки, което на практика реши и мача.

Най-резултатен за победителите стана мъжкият национал Димитър Димитров с 30 точки, като хвана и 10 борби. Васил Бачев се отчете с 18 и 7, а Николай Николов със 17 плюс 9.

За варненци с 18 точки завърши Ангел Нацкин, а Ангел Пейчинов се отчете със 17 точки и 8 борби.

На трето място завърши Чардафон-Орловец след успех с 69-59 над Балкан.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА (МЛАДЕЖИ) - АКАДЕМИК ПЛОВДИВ (МЛАДЕЖИ)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧАРДАФОН-ОРЛОВЕЦ (МЛАДЕЖИ) - БАЛКАН (МЛАДЕЖИ)