Младежите с пореден опит да запишат първа победа

15-07-2014 09:05

Нашите излизат срещу Швеция в търсене на задължителен успех

Младежкият национален отбор на България днес ще продължи да преследва първата си победа на Европейското първенство в дивизия А. Съперник днес е Швеция, а двубоят е от 14.45 часа. Този път тя вече наистина е задължителна, тъй като при поражение нашите ще отидат да играят за разпределение на местата от17 до 20, където ще има само едно свободно за оставане в дивизия А.

За пореден път, вчера срещу Латвия, българите играха силно 35-36 минути, в които по-често водеха, но в края пак не издържаха. Днес нашите е време да завършат успешно някой мач, тъй като той жизнено важен в борбата им за оставане.

Шведите ще влязат със самочувствие, тъй като разбиха Черна гора с 18 точки разлика вчера. Никълас Спайърс и Никлас Ларсон са най-опасните състезатели на тима, което се видя и срещу черногорците. Най-силното оръжие в този двубой е била отборната игра на шведите, за което призна и старши треньорът на Черна гора, който се засече с Петко Делев.

За първи път вчера нашите вкараха повече тройки от съперник - 8 срещу 4, но те дойдоха след 29 опита, което не е добър процент. Срещу латвийците българите имаха предимство при борбата преди почивката, но след нея ръстът на съперника оказа своето влияние и това реши и мача. Сега това ще е основен приоритет и срещу шведите и надеждите са, че най-накрая ще затворим някой двубой успешно.

BGbasket.com ще проследи развитието на срещата с текстов коментар.

Любомир Нешев, пратеник на BGbasket.com, със съдействието на БФБ, на о-в Крит (Гърция)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА G НА ЕВРОБАСКЕТ 2014, ДИВИЗИЯ А, ЗА МЛАДЕЖИ (20)

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2014, ДИВИЗИЯ А, ЗА МЛАДЕЖИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2014, ДИВИЗИЯ А, ЗА МЛАДЕЖИ (20)