Юношите надвиха Грузия преди старта на Европейското

21-07-2014 23:00

Три дни преди началото на домакинското си Европейско първенство в София националният отбор на България за юноши записа победа над Грузия с 68-65 в приятелски мач. Отборите се срещнаха в зала „Универсиада”, а българите спечелиха с тройка в последните секунди. Тимът ни ще изиграе първия си мач от Европейското на 24-и (четвъртък) от 18.15 часа в зала „Универсиада”.

След няколко смени на водачеството през първата част българите поведоха с 5 точки. Добра серия от 10-0 в средата на втория период направи разликата 13 точки. След почивката грузинците намалиха изоставането си и след 30 минути игра бяха на 4 точки зад домакина. След оспорвани минути през последната част Грузия изравни резултата 23 секунди преди края с тройка за 65-65. В последната атака за мача Алекс Уандие наниза тройка и донесе победата на тима ни.

За победителите с 16 точки и 7 борби завърши Николай Вангелов, 15 вкара Румен Василев, а 10 и 7 борби регистрира Алекс Уандие. За Грузия Лука Закрадзе отбеляза 14 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (18) - ГРУЗИЯ (18)