Националите завършиха без победа на турнира в Австрия

27-07-2014 22:58

Мъжкият национален отбор на България завърши без победа участието си на международния приятелски турнир в Австрия. В последния мач българите отстъпиха на Португалия с резултат 74-80 след много слаба втора четвърт. Така тимът ни завършва с три загуби, а Португалия с Иван Костурков в треньорския си щаб, записа три победи на турнира.

И двата отбора бележеха много през първата четвърт и след игра кош за кош се стигна до 5 точки аванс за португалците. Решаваща в мача обаче се оказа втората част, в която отборът ни греши много в нападение, а съперникът го наказа с няколко тройки и бързо се откъсна напред в резултата. Така на почивката разликата беше цели 22 точки. Българите започнаха да топят дефицита си през второто полувреме и през третата част го намалиха на 13, а до края се доближиха и по-близо от 10 точки зад съперника си, но не стигнаха до обрат.

Най-резултатен за тима ни със 17 точки бе Димитър Димитров, а Александър Везенков и Божидар Аврамов добавиха по 11 точки.

България: Александър Везенков 11, Чавдар Костов 0, Николай Върбанов 3, Христо Николов 9, Станимир Маринов 5  (Божидар Аврамов 13, Станислав Ваклинов 5, Павел Маринов 5, Димитър Димитров 17, Христо Захариев 4, Асен Великов 2, Павлин Иванов 0).