Кадетите се бориха, но паднаха и от Унгария

21-08-2014 21:45

Нашите близко до невероятен обрат, не издържат в края

Националният отбор на България за кадети (16) допусна втора поредна загуба в групата си на Европейското първенство в дивизия В. Нашите този път отстъпиха на Унгария с 59-73, като бяха близо до супер обрат, но не издържаха. През втората част българите изоставаха с цели 21 точки, но в последната се доближиха на два пъти до 1. Това обаче бе максимумът, тъй като съперникът удържа успеха. Утре нашите почиват, а в събота излизат срещу Ирландия.

В първите шест минути унгарците водеха с малко, но след това завършиха първата част с 9-2 и дръпнаха с 11 точки. След това втората започна с 10-0 и така разликата изведнъж стана още по-сериозна. Все пак до почивката нашите намалиха, но малко след нея унгарците вдигнаха преднината си до 19 точки. Серия от 16-3 за България обаче върна отбора в мача, а в последната част на три пъти разликата падна и само до точка. В последните пет минути обаче силите на нашите свършиха, те не вкараха нито кош и така загубиха отново.

По-лошият процент за 2 точки се оказа решаващ за поражението. Нашите успяха в 18 стрелби от 39 опита за 46%, докато съперникът бе 28 от 53 за 53%.

За нашите силно се представи Мартин Коцев с 18 точки, 5 отнети топки и 3 борби. Красимир Димитров също се включи добре с 14 точки и 3 борби, а на ниво бе и Георги Митровски с 10 и 8.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА УНГАРИЯ (16) - БЪЛГАРИЯ (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА С НА ЕВРОБАСКЕТ 2014 ЗА КАДЕТИ (16), ДИВИЗИЯ В