Кадетите (16) с първа победа след силна трета част срещу Ирландия

23-08-2014 14:49

Нашите си осигуриха място сред първите 16 в дивизия В

Националният отбор на България за кадети (16) записа първа победа на Европейското първенство в дивизия В. След ден почивка нашите срещнаха Ирландия и спечелиха с 62-49 след силна трета част. Именно в минутите след паузата българите нанесоха удар със силна серия и така стигнаха до победата. С нея те си осигуриха поне четвърто място в група С, а с това е ясно и, че ще са сред първите 16 на първенството. Утре от 15.15 часа нашите срещат Холандия в последен мач от първата фаза.

Първото полувреме бе равностойно и вървеше кош за кош, като с четири точки поред в края му ирландците се оттеглиха с минимален аванс на почивката. Второто полувреме тръгна отлично за нашите, те направиха серия от 14-0 и изведнъж обърнаха резултата в своя полза.

И двата отбора направиха доста грешки - 31 нашите срещу 30 за ирландците, но българите се възползваха по-добре и имаха предимство при точките след тях - 21 срещу 6.

Мартин Коцев отново бе най-резултатен за нашите и вкара 17 точки, а хвана и 6 борби. Николай Титков добави 11 точки, а със 7 и 7 борби е Георги Митровски.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (16) - ИРЛАНДИЯ (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА С НА ЕВРОБАСКЕТ 2014 ЗА КАДЕТИ (16), ДИВИЗИЯ В