Сенегал шокира Хърватия в трилър

(сн. fiba.com)
01-09-2014 17:10

Африканците с втора поредна победа

Сенегал хвърли бомбата на деня в група В на Световното в Испания. Африканците шокираха фаворита Хърватия със 77-75 в трилър и така се изравниха със съперника в класирането. Така балканците платиха висока цена, след като в първия ден едва биха Филипините и явно не си бяха взели поука от това. И двата отбора имат по 2 успеха и 1 поражение.

Сенегалците тръгнаха силно и поведоха с 9 точки на почивката, а след това продължиха да имат аванс. Те влязоха с преднина и в последната минута, а 20 секунди преди края направиха разликата 3 точки. След това Богданович изпусна два наказателни за хърватите, а Мале Н`Доае реши мача, след като се справи по-добре от балканеца.

Най-резултатен за победителите стана Горги Дженг с 27 точки, а за хърватите Боян Богданович и Дарио Шарич завършиха с по 15 точки.