Аржентина оцеля срещу Филипините след надстрелване

01-09-2014 20:40

Сърбия удари Иран, а Франция прегази Египет в група А

Аржентина взе много драматична победа след 85-81 над Филипините в третия ден от група В. Така южноамериканците вече са с два успеха и 1 поражение, а съперникът им остана с баланс 0-3. Двата тима изиграха интересен двубой, в който се надстрелваха от тройката. Това важеше особено за Аржентина завършила с 15 успешни от 38 опита, докато филипинците бяха 13 от 27.

В първата част Филипините играха по-добре, но през втората аржентинците поеха контрола и поведоха. Южноамериканците дори се откъснаха със 17 точки в един момент, но съперникът не се предаде. Начало от 8-0 на последната четвърт върна филипинците на само 2 точки, но с две бързи тройки Аржентина възстанови добър аванс. Филипините обаче не се предаваха и малко повече от две минути преди края намалиха само на точка. Те имаха шанс и да поведат, но го изпуснаха, а в ответната атака южноамериканците хванаха три борби в нападение, Ночони бе фаулиран и отбеляза веднъж при 43 секунди до края. В ответната атака Филипините пропуснаха и Ночони затвърти успеха.

С 19 точки и 7 борби за победителите завърши Луис Скола, а Маркос Мата добави 17 и 9. За филипинците с 18 точки е Ранидел де Окампо.

В мачове от група А Сърбия удари Иран с 83-70, а Франция се разправи с Египет след 94-55.