Балкан отстъпи с точка на Тимишоара

15-09-2014 23:04 | botevgrad.com

Ботевградчани с поражение в третата си контрола в Румъния

Балкан загуби като гост на БК Тимишоара с 1 точка разлика – 81-82, в третата си контрола от турнето в Румъния. Три секунди преди края зелените водеха с 81-80 и при атаката на домакините бе отсъдено твърде спорно нарушение в полза на Тимишоара. Американецът Келвин Люис вкара и двата фаула и треньорът Тодоров взе Таймаут. Павел Маринов получи топката, но се подхлъзна и не можа да стреля и така победата спечелиха домакините.

Преди това Балкан спечели категорично първата част, втората бе за домакините, но на полувремето зелените все още имаха аванс, макар и само от една точка. След третата част резултатът бе равен – 64-64.

В тази среща Балкан игра без Иван Лилов, който почувства известни болки във вчерашната втора контрола с Крайова.

Милан Милованович отново игра силно и завърши с 24 точки, а Павел Маринов се отчете със 17.

БК  Тимишоара – Балкан 82-81 (23-29, 26-22, 25-24, 18-17)

Балкан: Павич 12, П. Маринов 17, Милованович 24, Стаменкович 8, М. Маринов 8 (Тенчев 11, Ваклинов 4, Н. Маринов)

Тагове: Балкан