Нефтохимик 2010 би Хасково 2012 в първа контрола и за двата тима

21-09-2014 20:30

Отборите се срещнаха в Бургас за начало на проверките

Нефтохимик 2012 победи Хасково 2012 с 65-62 в първа контрола и за двата тима. Те се срещнаха в Бургас и така започнаха с проверките преди новия сезон. Мачът бе и дебют за новия старши треньор на бургазлийки Дечо Коешинов.

Двата тима си размениха по една част в началото и на полувремето резултатът бе равен. Хасково съумя да измъкне третата четвърт и имаше аванс, но в последната четвърт Нефтохимик обърна мача и спечели.

Драгана Гобелич и Марта Юйка вкараха по 16 точки за победителките, а за хасковлийки 23 отбеляза бившата състезателка на домакините Олга Дубровина.

Нефтохимик 2010 - Хасково 2012 65-62 (13-18, 17-12, 15-19, 20-13)
Нефтохимик 2010: Драгана Гобелич 16, Мария Желязкова 4, Ивелина Вранчева 4, Марта Юйка 16, Лидия Върбанова 8, Борислава Христова 9, Зорница Найденова 5, Габриела Костова 2, Росица Йовчева 0, Таня Енева 0
Ст. треньор: Дечо Коешинов

Хасково 2012: Анита Тейлане 16, Олга Дубровина 23, Сиера Уорън 13, Нели Пашева 9, Ралица Нанева 0, Катерина Рудева 1, Жени Димитрова 0
Ст. треньор: Елена Станкова

Тагове: Нефтохимик 2010, Хасково 2012