Балкан спечели турнира в Ботевград

22-09-2014 19:02

Балкан спечели международния турнир в Ботевград.

След като през първия ден Балкан се наложи убедително над Крайова, днес тимът победи и Ямбол с резултат 107-79. Така ботевградчани завършиха приятелския турнир без нито една загуба, а тимът на Юли Радионов записа две поражения.

Началото на мача бе равностойно, но след 5 минути игра домакините поведоха в резултата и така продължи до края. Отборът на Балкан показа изключително добър процент от стрелбата, а за няколко минути лидерът им Иван Лилов наниза цели 5 тройки, след които разликата рязко набъбна на 15 точки.

През втората част разликата продължи да нараства. Невероятно включване направи и крилото Тенчо Тенчев, който този път стартира в мача и също показа точен мерник от линията за три точки. 202-сантиметровото крило вкара 2 последователни тройки, за да направи разликата 23 точки. За Ямбол, както и вчера, много силно се включи новото попълнение Тейлър Лейсър. Двата отбора не бяха много активни в защита, а през останалото време от мача разликата се запази голяма, за да завърши при крайното 107-79.

Прави впечатление разликата в асистенциите, като отборът на Балкан направи цели 32 срещу само 17 за Ямбол.

Най-резултатен за победата на Балкан беше Тенчо Тенчев с 21 точки, 7/11 (64%) от линията за три точки. 20 отбеляза Иван Лилов, като 15 от тях направи още в първата част. 15 точки и 8 борби записа новото попълнение Вукота Павич, 10 точки и 5 борби добави Станислав Ваклинов.

За Ямбол с най-много 19 точки и 6 асистенции отново беше плеймейкърът Тейлър Лейсър. 13 отбеляза Тони Бърнас, 11 - капитанът Станислав Говедаров, а 10 точки и 6 борби регистрира Стоян Петков.