Балкан срази Сигал Прищина в Бургас

26-09-2014 22:17

Балкан започна с убедителна победа участието си на международния турнир за Купа Бургас. Ботевградчани се наложиха над косовския Сигал Прищина с резултат 83-73 в първия ден от турнира. Те бяха напред в резултата през цялата среща и логично стигнаха до победата. Утре баскетболистите на Александър Тодоров ще срещнат домакина Черноморец в българското дерби на приятелския турнир.

Още в началото Балкан поведе, макар и с малка разлика. Тимът беше напред през цялата първа част, след която водеше със 7 точки. В средата на втория период разликата стана двуцифрена, но след него отново беше 7. Силна трета част за тима от Ботевград на моменти доведе до разлика от 19 точки, а след 30 минути тя беше 16. Балкан продължи да води до края, макар че през последната десетка разликата падна до 10 точки.

Балкан имаше много добър ден от тройката, реализирайки цели 13 далечни стрелби от 26 опита, а съперникът вкара едва 3 от 21.

Петима баскетболисти на Балкан завършиха с двуцифрен актив. Мартин Маринов бе най-резултатен с 15 точки (5/6 от тройката), а 13 отбеляза Павел Маринов. За съперника Арън МакГий записа 26 точки и 10 борби.