Лукойл Академик обърна Ямбол и спечели турнира в Стара Загора

Груев с решителна тройка в края (сн. lap.bg)
02-10-2014 17:52

Серия от 9-0 в края донесе успеха на вицешампионите

Лукойл Академик спечели приятелския турнир в Стара Загора. В последния ден тимът постигна трети пореден успех след 80-75 над Ямбол. Вицешампионите направиха обрат в последните минути, като със серия от 9-0 си осигуриха победата. Решителна се оказа тройката на Сашо Груев минута преди края, която изведе Лукойл напред и преднината бе задържана след това.

Ямбол игра по-добре в първата част и водеше, но през втората Лукойл обърна. Малко преди края й вицешампионите направиха серия от 8-0 със силни изяви на Самуел Франсис и дръпнаха с 11 точки. Тайлър Лейзър отговори с тройка за ямболии, а с добро начало и на второто полувреме те се доближиха до съперника. Те не само направиха това, а дори и обърнаха резултата, като със силно начало на последната част и се откъснаха с 8 точки. Такава бе преднината им и по средата на тази четвърт, но серия от 8-0 за Лукойл, с две тройки на Тери Смит и кош на Груев, изравни резултата. След това първо Ямбол вкара 4 поредни точки, а тимът от Правец успя да ги върне. Минута преди края Груев вкара първата си тройка и изведе Лукойл напред, а малко по-късно гардът вкара и два наказателни, с които затвърди успеха на тима.

Вицешампионите вкараха 9 тройки от 23 опита, докато ямболии бяха 5 от 15.

Най-резултатен за победителите бе Тери Смит със 17 точки. Александър Груев добави 15 точки и 4 асистенции, а дабъл дабъл направи Килиан Ларсън след 13 точки и 10 борби.

Тони Бърнас и Костадин Маршавелски направиха дабъл дабъл за ямболии. Първият завърши със 17 точки и 11 борби, а вторият имаше 16 и 15.