Рилски спортист се справи със Спартак в първия си мач от НБЛ

18-10-2014 19:20

Рилски спортист започна с победа участието си в НБЛ. Самоковци победиха Спартак Плевен с 82-69 у дома във втория кръг, след като нямаха мач в първия. Плевенчани се противопоставиха на съперника, но Рилецо натрупа сериозна преднина през втория период и продължи да води през цялото второ полувреме. Така до момента тимът от Самоков има по една победа в ЕВРОХОЛД Балканска лига и НБЛ, а плевенчани са с две загуби в първенството. В следващия кръг Рилски има тежко гостуване на Лукойл Академик, а Спартак почива.

Гостите поведоха с 6-0 в началото, но Рилски бързо изравни и след игра кош за кош до края на частта резултатът беше 15-14 в полза на домакините. Много важна в мача се оказа втората четвърт, спечелена категорично от домакините, за да се откъснат с 16 точки на почивката – 42-26. Веднага след подновяването на играта разликата достигна 21 точки, но до края на третата част бе намалена на 12. През последните 10 минути Рилски се откъсна със 17 на моменти, в други пък разликата падна по 10 точки, но в крайна сметка самоковци нямаха проблеми да стигнат до победата.

Плевенчани нямаха ден от тройката с 5/28 (18%) срещу 6/14 (43%) на победителите. Самоковци спечелиха убедително и борбата под коша – 42-26. Спартак се задържа в мача, благодарение на това, че отне 15 топки, като загуби само 7 и предизвика 21 грешки на съперника, извършвайки само 10.

Дарин Иванов бе най-резултатен за победителите с 14 точки (3 тройки). А дабъл дабъл от 12 плюс 10 борби се включи Тони Гуджино, а 10 точки и 5 борби добави Върнън Тейлър.

За Спартак Милен Захариев завърши със 17 точки и 9 борби, 12 отбеляза Михаил Танев, а с по 11 се отчетоха Иван Тилев и Веселин Георгиев.