Академик Благоевград тръгна успешно срещу дебютанта Черноморец 2014

Академик Благоевград тръгна с важна победа
19-10-2014 20:36

Академик Варна с успех в първия си мач

Академик Благоевград спечели дербито на първия кръг в мъжката А група като гост на новака Черноморец 2014. В Габрово тимът от Северозапада надигра съперника с 96-81 след силна игра в последната част.

Преди решителните десет минути гостите от Югозапада бяха напред с 3 точки. С начало от 11-2 в последната част те дръпнаха с 12 точки, а до края удържаха победата си и двуцифрената разлика.

Най-резултатен за победителите бе Пламен Дончев с 27 точки, а той добави и 7 борби и 5 асистенции. Георги Бързаков също игра силно и завърши с 20 точки (6 тройки), 8 борби и 5 асистенции, а с 11 точки е Станислав Стоев. За домакините най-резултатни бяха двамата чужденци - 27 точки за Филип Самойлович и 26 за Неманя Илич.

Друг от дебютантите в днешния кръг - Академик Варна не успя да се справи с отбора на Видабаскет, след като мача отиде в продължение и видинчани спечелиха при резултат 85-78. Варненци трупаха преднина във всяка една от първите три части, но начало от 9-0 на последната за гостите ги върна в мача. Серията на гостите продължи и след общо 17-2 те обърнаха резултата, но домакините отговориха с 6-0 и си върнаха преднината. Видинчани изравниха и след това мачът отиде в продължение. В него гостите от Варна не успяха да издържат, а тимът на Видабаскет се справи по-добре като отбеляза 12 точки срещу само 5 за домакините.

За победата на Видабаскет с най-много 25 точки завърши Теодор Киров, 22 отбеляза Калоян Петров, а Радослав Колев отбеляза 13.

Най-резултатен за Академик Варна беше Цветомир Куртев с 26 точки, а Йордан Гаврилов отбеляза 23.