Рилски спортист надигра Теодо в драма

22-10-2014 20:20

Рилски спортист постигна втора поредна победа в група А на ЕВРОХОЛД Балканска лига. Тя отново дойде трудно и отново срещу черногорци, както и преди седмица срещу Сутеска. Този път Рилецо надигра Теодо с 83-81 след драматични финални минути. Двата тима се бореха от началото до края за успеха, а в решителните минути домакините се справиха със съперника.

Началото на мача бе малко по-добро за Рилецо, като те се откъснаха напред. Първата част бе доста резултатна, като самоковци успяваха да се откъснат с 9 точки, но до края й гостите се върнаха. През втората черногорците поведоха за първи път, а след 4 поредни точки, точно преди почивката, те взеха и такъв аванс.

С две поредни тройки малко след паузата домакините излязоха напред с 4 точки. Разликата стигна и до 8, но с две бързи тройки Теодо се върнаха, а след 30 минути тя бе 3. В последната четвърт двата тима си разменяха серии, а Тони Гуджино бе на ниво за Рилски и на няколко пъти даваше аванс на отбора. С негова тройка тимът излезе напред, а с два наказателни удара на Тейлър разликата стана и 4. Домакините пропуснаха шанс да увеличат, след което Теодо намали само на 1. Данчо Бозов веднага вкара важен пробив, след което и двата тима изпуснаха по два пъти. При 9 секунди до края Мийович застана на наказателната линия и отбеляза, намалявайки на 1 точка, но Симеон Илиев повтори упражнението веднага след това. В ответната си атака играчите на черногорския тим не успяха да изнесат топката от аута и това сякаш реши окончателно срещата. Тейлър вкара два наказателни след това, а в последната секунда черногорците фиксираха крайния резултат.

Най-резултатен за самоковци стана Йордан Бозов с 22 точки. Върнън Тейлър се отчете с 14, а Тони Гуджино направи дабъл дабъл след 14 точки и 16 борби.

За гостите Марко Мийович завърши с 19 точки и 7 асистенции.