Исторически успех за Нептунас след победа над Цървена Звезда (видео)

24-10-2014 13:28

Нептунас Клайпеда постигна исторически успех.

Късно снощи литовците се наложиха над сръбския вицешампион Цървена Звезда в Швитурио Арена, Клейпеда с 83-81 и така записаха първа победа на дебюта си в най-силния европейски клубен турнир. Звездашите изоставаха почти целия мач,а след като изравниха накрая не успяха да се възползват и загубиха. В другия мач от група D Галатасарай записа успех над Валенсия със 71-64, а днес ще се изиграе и последната среща от втори кръг в тази група между Олимпиакос и Лаборал Куча.

Нептунас отбелязаха още в първата част 25 точки, за да излязат след нея с 5 точки аванс. Домакините запазиха водачеството си през втората четвърт и на полувремето водеха с 10 точки при 47-37. Цървена Звезда отбелязаха 24 точки в третия период, за да намалят изоставането си само на 6 точки. В последната част те изравниха и мачът бе доста оспоран. 3.2 секунди преди края резултатът беше равен, а  Валдас Василиус отбеляза кош и донесе победата на литовците.

Дейвидас Гайлиус беше най-резултатен за Нептунас с 19 точки и 7 борби, 11 и 6 асистенции записа Мустафа Шаур.

За Църена Звезда с най-много 23 точи и 6 асистенции завърши Маркъс Уилям, 16 записа Яка Блажич.