Олимпиакос се справи и с Лаборал Куча (видео)

25-10-2014 12:16

Олимпиакос с две от две победи

Олимпиакос спечели втора победа и се изкачи на върха в група D на Евролигата. Късно снощи в залата на "Мира и дружбата" гръцкият тим се наложи над Лаборал Куча с 63-57. В следващия кръг Олимпиакос гостува на литовския Нептунас, а испанците приемат Галатасарай.

"Червените" започнаха по-силно мача и още след първата част водеха с 10 точки. Едва в края на втория период Лаборал успяха да стопят разликата на 4 точки при 30-26. "Баските" поведоха за първи път 2 минути преди края на третата част при 41-40 с тройка на Фернандо Сан Еметерио. През последната част Олимпиакос запазиха водачеството си след добро включване на Спанулис и Браянт Дънстън, въпреки че на моменти разликата падна до 1 точка, гърците направиха серия от 7-0 в последните минути на мача, за да се поздравят с успех.

Най-резултатен за Олимпиакос беше Мат Лоески с 15 точки,а Браянт Дънстън записа 10 и 6 борби. Отело Хънтър и Василиос Спанулис вкараха по 9.

За Лаборал с най-много 14 завърши Фернандо Сан Еметерио, 11 реализира Торнике Шенгелия.