Уникс Казан взе първа победа в Евролигата

30-10-2014 20:18

Руснаците се справиха с Динамо Сасари

Уникс Казан записа първа победа за сезона в Евролигата. Руският гранд надигра у дома италианския Динамо Сасари с 85-62.

Домакините доминираха на терена през второто полувреме, което спечелиха с 50-25, въпреки серията от 16-2 в началото на третата част на италианците. Те затвориха мача със серия 19-0, като не получиха кош цели 8 минути.

Шестима от баскетболистите на Уникс завършиха с двуцифрен точков актив. Д‘Ор Фишър бе най-полезен с 14 точки и 9 борби, след като вкара 6 от 7-те си стрелби. Никос Зисис добави 13 точки, Костас Каймакоглу вкара 11 точки и добави 8 асистенции, а Къртис Джерелс и Кийт Лингфорд – по 10 точки.

Раким Сандерс бе лидер на Сасари с 18 точки, Едгар Соса – 13 точки и 5 асистенции, а Дейвид Логан – 10 точки, 4 асистенции и 3 откраднати топки.