Феновете вдигнаха Цървена Звезда за победа у дома

30-10-2014 22:31

Звездашите надиграха Валенсия

Феновете на Цървена звезда създадоха неповторима атмосфера и вдъхновиха тима си за победа над Валенсия в Евролигата със 76-63. Звездашите вече са с актив 2-1 в класирането в група D, а испанският тим все още е без победа.

Бобан Марянович завърши с  16 точки и 8 борби, а Маркъс Уилямс добави 14 точки и 8 асистенции за успеха. Яка Блажич се отличи с 13 точки, Никола Калинич – с 12, а Лука Митрович – 10 точки.

Дуайт Байкс вкара 14 точки за гостите, Пау Рибас се отличи с 13, Сам Ван Росом – 12. Боян Будблевич дебютира за Валенсия с 10 точки.

Валенсия тръгна по-стабилно в мача, но след няколко минути домакините се съвзеха и направиха серия 10-2, за да поведат с 31-18. Сърбите запазиха лидерството си до почивката, а след това дръпнаха с 25 точки.