Берое удържа Спартак Плевен за трета победа

08-11-2014 19:53

Берое записа третата си победа за сезона в НБЛ, след като се наложи над Спартак Плевен с резултат 88-77 днес. Старозагорци бяха домакини в зала „Общинска” и бяха напред в резултата през по-голямата част от срещата. Съперникът обаче не им позволи да се откъснат много и това направи мача завързан, но в крайна сметка Берое спечели. До момента тимът е с 3 победи и 2 загуби, а Спартак е в дъното на класирането заедно с Черноморец без победа и с 4 загуби. Другата седмица Берое гостува на Лукойл Академик, а плевенчани посрещат Левски.

Старозагорци тръгнаха със силна серия от 13-5, но малко преди края на първата част гостите изравниха и поведоха с 19-17. Рано през втората част Берое си върна водачеството и на моменти имаше двуцифрена преднина, а на почивката резултатът беше 46-37. В средата на третия период разликата достигна 16 точки, но бързо бе стопена само на 7 след 30 минути игра. В началото на заключителната четвърт Спартак се приближи само на 4 точки от съперника, но така и не успя да го настигне. След добра серия Берое отново се откъсна с над 10 точки и спокойно изигра последните минути.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, но имаше сериозна разлика в техническите грешки – Берое извърши само 10 и предизвика 16, като отне 7 топки срещу 3. Домакините вкараха повече точки под коша – 44-30, както и след противникови грешки – 12-5. Те имаха и по-добър процент за стрелба от игра – 46% срещу 41%.

Диуейн Джаксън изигра страхотен мач за победителите и завърши с 30 точки, 12 борби и 5 асистенции. 13 вкара Мич Картър, а 12 – Тихомир Желев.

За Спартак най-резултатен със 17 точки бе Симеон Ценов, който овладя и 6 борби, а 16 точки реализира Васил Александров.