Нефтохимик 2010 надви Монтана при силен дебют на Вера Перостийска

22-11-2014 21:33

Силен повторен дебют за Вера Перостийска при успеха на Бургас

Нефтохимик 2010 спечели трета победа в първенството на НБЛ-жени. Тимът от Бургас се наложи с 87-82 като домакин над Монтана 2003, след като водеше убедително през целия мач и изигра много силна втора четвърт.За бургазлиийки силно се включиха повторно дебютиращата Вера Перостийска и американката Шарел Алън, която изигра първи мач за отбора. Така до момента Нефтохимик вече са с актив от 3 победи и 2 загуби, а монтанки са 2-3. В следващия кръг Нефтохимик посреща Рилски спортист у дома, а Монтана 2003 гостува на Левски в София.

Домакините започнаха по-добре и поведоха още след първата част с 4 точки. През втория период бургазлийки увеличиха значително аванса си като успяха да реализират цели 30 точки за една част срещу 18 за съперника от Монтана и на почивката водеха убедително с 16 точки при 46-30. Те продължиха водачеството си и през третата част, а гостите от Монтана успяха да спечелят само последната част, когато намалиха значително разликата, но това не бе достатъчно, за да се поздравят с успех.

Домакините от Нефтохимик 2010 показаха по-добър процент от стрелбата за две точки (33/54) 61% срещу (21/48) 44% за Монтана и направиха 9 асистенции повече от тях.

Вера Перостийска направи силен дебют за Нефтохимик 2010 като завърши с дабъл-дабъл от 24 точки и 12 борби. Лидия Милкова също реализира толкова, а Борислава Христова отбеляза 14 и овладя 7 борби. Другото ново попълнение в Бургас Шарел Алън също направи добър дебют с 10 точки, 3 борби и 3 асистенции.

За монтанки най-резултатна беше Катя Кордова с 20 точки, с 14 и 9 борби завърши Даниела Петева, а по 11 реализираха Мария Цанкова, Неда Джурич и Юдит Кайдачи, която овладя и цели 19 борби.