Уорън с 45 точки, Дубровина - с трипъл дабъл, а Хасково - с победи над всички в НБЛ-жени

22-11-2014 19:29

Хасково 2012 разби Левски като домакин със 109-71 в мач от петия кръг на НБЛ-жени. Така баскетболистките на Елена Станкова продължават да са непобедени до момента, а вече са надвили всички съперници в женското първенство. Тимът е с актив 5-0, а „сините” са с 1-4. В следващия кръг Хасково 2012 посреща шампиона Дунав 8806 в дерби, а Левски ще бъде домакин на Монтана 2003.

Левски беше в мача 7 минути, след които резултатът беше равен – 18-18. Веднага след това домакините записаха серия от 10-0 и не погледнаха назад до края на мача. Те водеха с 9 точки след една част, а до средата на втората разликата гонеше 20. На почивката таблото показваше 48-32. В средата на третия период преднината на хасковлийки премина границата от 20 точки и не падна под нея до края на мача. През последната десетка на моменти те водеха с 40, за да стигнат продължат убедителните си победи в първенството.

Хасково 2012 овладя 54 борби срещу 38 на съперника и имаше успеваемост 52% общо от игра срещу 34% на Левски. Домакините предизвикаха два пъти повече грешки на противника си, отнеха 14 срещу 4 топки и вкараха 62 срещу 28 точки под коша.

Сиера Уорън отново беше доминираща сила в подкошието и завърши с дабъл дабъл от 45 точки и 17 борби плюс 3 блока за победителките. Олга Дубровина пък записа трипъл дабъл от 21 точки, 13 асистенции и 12 борби, като добави и 6 отнети топки. С 20 точки и 14 борби се отчете Анита Тейлане.

За Левски Виктория Стойчева наниза 25 точки след 6/6 от тройката и добави 5 борби и 4 асистенции, а Христина Иванова завърши с 16 точки и по 5 борби и завършващи паса.