Левски не успя и срещу Металац

Без шанс за Левски в Сърбия (сн. abaliga.com)
22-11-2014 23:40

Седма поредна загуба в Адриатическата лига допусна отборът на Левски. "Сините" гостуваха на сръбския Металац Валево и паднаха с 54-81 след ужасяващо начало. Домакините тръгнаха мощно в мача и не позволиха на левскарите да поведат нито веднъж. Така след този мач Левски остава последен и вече е с баланс 1-8 в турнира. В сряда "сините" гостуват на Лукойл Академик в мач от нашето първенство, а в неделя (30 ноември) на босненския Игокеа.

Сърбите вкараха първите 14 точки в мача, а след това резултатът стана и 18-2. Те продължиха да доминират, а през втората четвърт разликата мина и границата от 20 точки. През второто полувреме сърбите водеха спокойно в резултата, а в края вдигнаха разликата с още.

Левски имаше големи проблеми в двубоя и направи цели 31 грешки, което повлия значително. Домакините имаха цели 21, но те не се оказаха фатални.

Единственият с двуцифрен точков актив за българите бе Димитър Димитров с 21 точки. Капитанът Павел Иванов се отчете с 9 точки, а 8 вкара Павлин Иванов.