Дабъл дабъл на Везенков не стигна за победа на Арис

23-11-2014 11:00

Александър Везенов отново беше най-добър за своя Арис, но тимът претърпя втора поредна загуба в гръцкото първенство. Везенков и компания отстъпиха на Колосос като домакини с резултат 65-77 след слабо начало на мача. До момента Арис има актив 4-2, а в следващия кръг ще бъде гост на Паниониос.

Колосос започна мача много силно и след като позволи на Арис да отбележи едва 9 точки през първата част, натрупа преднина от 16. Комфортната разлика се запази до почивката, а след нея домакините успяха да стопят част от дефицита си, приближавайки се на 7 след 30 минути. Колосос обаче си върна комфортния аванс в края и си тръгна с победата.

Везенков игра 35 минути, за които записа дабъл дабъл от 21 точки и 12 борби при стрелба 5/6 за две точки и 3/5 за три, а подаде и 3 асистенции.