Дунав Русе излезе втори в мъжката А група

24-11-2014 19:59

Русенци надвиха Черноморец 2014 в последния мач от кръга

Дунав Русе вече е втори в мъжката А група. Днес в последен мач от шестия кръг на първенството тимът посрещна Черноморец 2014 и спечели с 94-89 в интересен сблъсък. Така след този мач Дунав е втори с баланс 5-1, а черноморци са след тях и имат 4 успеха и 2 поражения, колкото и други три отбора.

Русенци водеха в резултата, като спечелиха първите три части, които им осигуриха аванс от 12 точки. Черноморци след това започнаха последната четвърт с 8-0 и намалиха. Домакините съумяха да запазят преднината си в следващите минути, но минута преди края разликата отново падна до 3. След това и двата тима сбъркаха, като гостите имаха шанс и да изравнят, но не успяха.

И двата отбора вкараха доста тройка, но решаващи се оказаха грешките. Дунав успя в 13 от цели 43 опита, докато гостите бяха с далеч по-добър процент - 11 от 22. Черноморци обаче направиха цели 24 грешки довели до 41 точки за Дунав, а пък домакините имаха едва 9 грешки, от които гостите вкараха 9 точки.

Най-резултатен за победителите стана Денис Титов с 25 точки, а силно игра и Герасим Николов завършил с 24 точки.

За гостите дабъл дабъл направиха Крум Дойчинов с 30 точки и 12 борби, както и Филип Самойлович с 22 точки и 10 асистенции.