Лукойл Академик не се затрудни в Ямбол за 9 от 9

Морис Къри wkara 7 тройки от 8 опита (сн. lap.bg)
12-12-2014 19:34

Лукойл Академик продължава да е единственият отбор без загуба в НБЛ-мъже. Днес „студентите” се справиха без проблеми с Ямбол като гости, побеждавайки с 97-70. Отборите изиграха равностойна и резултатна първа част, но след нея Лукойл контролираше случващото се на терена. Тимът на Йовица Арсич има 9 победи от 9 мача до момента и е едноличен лидер в класирането, а този на Юлиян Радионов – 3 победи и 6 загуби и е на седмата позиция. В следващия кръг вицешампионът посреща Балкан, а Ямбол гостува на Берое.

Мачът започна с 6 поредни точки на гостите, но Ямбол бързо стопи разликата и малко по-късно в частта таблото показваше 17-17. След равностойна игра и силно нападение за отборите до края на периода резултатът беше 34-32 в полза на домакините. През втората част обаче Лукойл спря нападението на съперника си, ограничавайки го само до 8 точки за 10 минути. Междувременно „студентите” дръпнаха напред в резултата и на почивката имаха 18 точки аванс. През второто полувреме разликата рядко падаше под 20 точки, а в края стана и цели 30.

Лукойл Академик спечели 39 борби под коша срещу 30 на съперника си и имаше предимство при стрелбата от тройката – 14/29 (48%) срещу 9/28 (32%). „Студентите” също си подадоха 21 асистенции срещу 11 на съперника.

Морис Къри наниза 21 точки (7/8 от тройката) за победителите, 16 точки и 14 борби добави Бруно Шундов, а с 15 точки, 7 асистенции и 6 борби се отчете Тери Смит. Крис Минков пък отбеляза 13 точки.

За Ямболии Тейлър Лейзър реализира 27 точки и подаде 5 асистенции, а Станислав Говедаров вкара 19.