Черно море смачка Черноморец

20-12-2014 18:41

Варненци без проблеми в морския сблъсък

Черно море Порт Варна записа убедителна победа в последния си мач за календарната година. У дома във Варна тимът надигра категорично Черноморец със 113-68 в "морския" сблъсък на лигата. Домакините не оставиха съмнения в превъзходството си, като играха силно в първата и третата част, когато дойде и основната част от разликата. Така Черно море вече е с актив от 6 успеха и 5 поражения за 4-о място, докато бургазлии са предпоследни с 1-9. В първия кръг за новата година на 10-и януари Черно море ще почива, докато Черноморец ще приеме Ямбол.

Варненци тръгнаха добре и още в третата минути бяха напред с 12-3, а скоро разликата стана и двуцифрена. Тя се задържа такава до края на първата част, а през втората се движеще около 15 точки. След почивката варненци отново започнаха силно, вдигнаха преднината си, а след 9-0 за край на третата четвърт тя стигна и 32 точки.

Домакините показаха супер процент от тройката и успяха в 12 от 20 опита, докато бургазлии бяха с едва 2 от 16.

Осем от деветте състезатели на Черно море завършиха с двуцифрен точков актив, като по 16 вкараха - Милян Пупович, Асен Великов и Александър Влахович. През седмицата варненци бяха напуснати от Божидар Аврамов, а Лени Даниел замина за САЩ заради празниците.

За гостите с 22 точки и 10 борби бе Деян Белич, а Любен Пасков вкара 20 точки. Те пък бяха без Александър Дяковски, Богдан Боев и Илия Милутинович.