12-0 за Лукойл и 0-11 за Спартак

10-01-2015 19:39

Лукойл Академик започна 2015 година по начина, по който завърши 2014 – с победа в НБЛ, като удължи серията си на 12 успеха от 12 мача. „Студентите” се справиха без особени затруднения със Спартак Плевен като домакини, побеждавайки с 97-69. Плевенчани продължават да са в дъното на класирането единствени без победа и с 11 загуби. В следващия кръг Лукойл Академик няма мач, а Спартак посреща Берое.

Домакините започнаха със серия от 10-2, но плевенчани бързо записаха 13-2 точки в своя полза и обърнаха резултата. До края на първата част Лукойл поведе с 5 точки, а с добро начало на втория период направи разликата двуцифрена. На почивката тимът водеше с 14. През цялото второ полувреме „студентите” контролираха напълно случващото се на терена и направиха разликата разгромна.

Лукойл Академик беше по-добър в стрелбата общо от игра – 52% срещу 42%, както и от наказателната линия – 15/21 (71%) срещу 10/18 (56%) на Спартак. „Студентите” извършиха само 8 грешки срещу 18 на съперника и вкараха 52-24 точки в подкошието.

Христо Захариев вкара 20 точки и добави 6 асистенции и 5 борби за победителите, 18 отбеляза Тери Смит, а 16 – Крис Минков.

За Спартак Крум Дойчинов завърши с 15 точки и 5 борби, а с 12 и 8 от пейката се включи Милен Захариев.