Отличен шест за студентите от Икономически университет - Варна

(сн. Мартин Вутов)
18-01-2015 18:59

Варненци с инфарктна шеста победа поред след невероятен сблъсък в Правец

Шампионът в А група от ИУ Варна спечели шеста поредна победа от началото на първенството. Този път тимът на Петко Делев се наложи като гост над Академик София със 102-99 в изключително драматичен и оспорван мач. След като водеха с 20 точки през третата част, през последната домакините направиха невероятен обрат, но въпреки опитите Николай Грозев и компания, варненци удържаха победата до край. Така те остават единствения отбор с една загуба в първенството и 9 победи в актива си, докато Академик София са на средата в класирането с актив 6-4.  В следващия кръг Икономическият унивеситет посреща у дома Делфин, а Академик София гостуват на съименнците си от Пловдив.

Мачът започна доста оспорвано като първата част бе белязана от множество обрати. След 10 минути игра гостите от Варна измъкнаха минимален аванс от една точка, а частта завърши при 26-25. Варненци изиграха много силна втора част, в която постепенно увеличиха преднината си, докато нападението на гостите не вървеше и на полувреме разликата нарасна на 15 точки в полза на Икономическия университет.

През третата част гостите увеличиха водачеството си на 20 точки, но в края домакините от Правец затегнаха защитата и започнаха постепенно да намаляват изоставането си. В последния период те продължиха с агресивната игра, а четири минути преди края Академик София обърнаха в резултата при 91-90. Те запазиха кратък аванс, но минута преди края варненци отново поведоха и удържаха победата си до край.

Денислав Вутев бе най-резултатен за победата на ИУ Варна като записа 22 точки и 9 борби. Капитанът Станислав Цонков отбеляза 20 точки и подаде 5 асистенции, а Николай Стоянов добави 18 и 7 борби. Ангел Нацкин впечатли всички с неверояните си пасове и записа дабъл-дабъл с 14 точки и 11 асистенции.

Двама играчи завършиха с дабъл-дабъл за Академик София, а цялата стартова петица бе на ниво и показа невероятен характер за победа.Капитанът Николай Грозев бе най-резултатен като завърши с 22 точки и 12 борби, а 21 отбеляза Николай Георгиев. Крис Минков също изигра много силен мач, като дори бе близо до трипъл-дабъл с показатели 19 точки, 10 асистенции и 7 борби. Самуел Франсис отбеляза 16 точки и хвана 7 борби.