Борещ се Левски допусна нова загуба в Адриатическата лига

(сн.abaliga.com)
25-01-2015 19:42

Българският шампион с 8 играчи не издържа срещу словенския тим

Левски допусна 18-та загуба в поредния кръг от Адриатическата лига. Този път българският шампион отстъпи на Кърка Ново место с малка разлика при резултат 61-72. Тимът на Константин Папазов, който бе само с 8 играчи и почти изцяло с юноши, изоставаше  през целия мач, но се бореше мъжки до последно, а силите не му достигнаха за нещо повече. Стоян Гюроски и Никола Гайдаджиев пропуснаха втора среща на българския отбор. Така до момента тимът на „сините“ остава само с една победа в надпреварата, докато словенският тим е с актив 9-10. В следващия кръг Левски посреща у дома един от лидерите в надпреварата Цедевита, а Кърка Ново место гостува на Цибона.

Левски започна мача слабо в нападение като отбеляза първия си кош едва две минути преди края на първата част. Кърка Ново место от своя страна пък започнаха със серия 10-2 и след 10 минути водеха вече с 18-9. През втория период гостите от Словения увеличиха аванс като направиха преднината си двуцифрена при 26-13. Малко след това старши-треньорът на Кърка Александър Джикич пусна повече резерви, а Левски се възползваха от ситуацията. Минута преди края на първото полувреме „сините“ направиха силна серия от 8-0, за да се доближат само на точка до съперника и на почивката изоставаха с четири точки при 32-36.

В началото на третия период Левски се държаха близо до съперника, но в края, след нова серия на Кърка от 8-0 и добра защита, българският шампион отново изоставаше сериозно. Те допуснаха 20 точки на съперника срещу само 13 свои. В последната част словенският тим запази водачество си и очаквано спечели двубоя, с което постигна трета поредна победа в Адриатическата лига.

Малкълм Армстед бе най-резултатен за победата на Кърка Ново место с 24 точки и 5 асистенции, а 14 отбеляза Алексис Вангмене.

За Левски най-силно се включи Димитър Ангелов с 19 точки. Капитанът Павел Иванов завърши със 17, а 10 записа Алекс Симеонов.