ИУ Варна и Дунав Русе категорични в А група

25-01-2015 19:16

Лидерът в мъжката А група ИУ Варна победи категорично бургаския Делфин с 95-60 в мач от 11-ия кръг на първенството. Варненци се откъснаха напред още в началото на мача и след като имаха 18 точки преднина на почивката, я увеличиха до над 30 точки след третата част, за да си осигурят разгромен успех. Това е тяхната десета победа за сезона (шеста поредна), като те имат и една загуба. Делфин пък е с 2 победи и 9 поражения до момента. В следващия кръг варненци гостуват на Академик Пловдив, а бургазлии отново ще бъдат гости във Варна, този път на местния Академик.

Антон Диков записа 28 точки и 7 борби за победителите, а 13 плюс 11 добави Денислав Вутев. За гостите 16 точки вкара Димитър Найденов, а с 12 и 13 борби се отчете Андрей Иванов.

В друг мач от кръга Дунав Русе прекъсна серията си от три поредни загуби с успех със 75-49 срещу Шумен. Русенци спечелиха само две части от срещата – втората и третата, но съответно с 15 и 14 точки и това беше достатъчно за категоричната победа. Тя е тяхна седма за сезона, като те имат и 4 загуби. Баскетболистите от Шумен пък са с актив 1-10. В следващия кръг Дунав посреща Видабаскет, а Шумен няма мач.

Евгени Хаджирусев записа 20 точки, 6 асистенции и 4 борби за победителите, а с 16 плюс 12 борби и 5 завършващи паса записа Васил Михайлов. За Шумен Калоян Георгиев се отчете с 18 точки и 7 борби, а по 10 вкараха Янко Янков и Мирослав Денчев (7 борби, 5 асистенции).