Академик София измъкна ценна победа в Пловдив

25-01-2015 20:04

Академик София записа ценна победа като гост на Академик Пловдив със 73-65 в мач от 11-ия кръг на мъжката А група. Отборите изиграха дербито на кръга от първенството, като бяха равностойни до края, когато гостите показаха по-стабилни нерви. Така Академик София е със 7 победи и 4 победи до момента, а пловдивчани имат 8-3, след като серията им от 6 поредни успеха беше прекъсната днес. В следващия кръг баскетболистите на Иван Коцев посрещат Чавдар Троян в нов труден мач, а пловдивчани също ще имат тежко домакинство – на лидера ИУ Варна.

Отборите бяха много равностойни през почти цялата първа четвърт, но в края й гостите вкараха 7 безответни точки, за да се откъснат напред. Те запазиха аванс от 7-8 точки в началото на втория период, а малко след това разликата стана двуцифрена за 40-28 на почивката. Академик София продължи да води през цялата трета част, но съперника не позволи по-голямо откъсване, а в края й се приближи на 7 точки. В началото на последния период домакините бяха само на 2 точки зад съперника, а при оставащи три минути до края – на 3, но серия от 8-2 реши мача в полза на съперника.

Победителите спечелиха борбата под коша с 39-27 и имаха по-добър процент за стрелба общо от игра – 47% срещу 40%.

Самуел Франсис отбеляза 23 точки за победата на отбора си, 17 добави Крис Минков, а 11 – Николай Грозев. За пловдивчани Васил Бачев беше най-резултатен с 20 точки, а 12 и 7 борби добави Данаил Христов.